Prvi gol Azara, golčina Modrića: Real slomio čvrstu Granadu

1872 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 05.10.2019. 18:15h

Na nove kritike nakon neuspjeha u Ligi šampiona (2:2 sa Brižom), Real je odgovorio pobjedom u derbiju 8. kola La Lige nad Granadom 4:2.

Meč na Bernabeuu pamtiće se i po prvom golu Edena Azara u dresu madridskog kluba. Belgijanac je pogodio za 2:0 u finišu poluvremena, nakon što je Karim Benzema šestim pogotkom u sezoni već u drugom minutu najavio nova tri boda.

Strijelac trećeg gola bio je Luka Modrić – hrvatski as je sa 25 metara pogodio gornji desni ugao.

Igrači Granada, najprijatnijeg iznenađenje na startu prvenstva, nisu bili samo epizodisti. Preko Maćina iz penala u 69. minutu smanjili su na 3:1, da bi Duarte donio neizvjesnost 15-ak minuta prije kraja.

Ipak, u posljednjim trenucima meča upisao se Hames Rodriges da riješi sve dileme i obezbijedi trijumf svom timu.

Real na pauzu ide kao lider, bez obzira na ishod meča Valjadolid – Atletiko Madrid, koji se igra sjutra.