Omladinke izgubile od Irske

426 pregleda 0 komentar(a)
Ženska omladinska fudbalska reprezentacija

Ženska omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je danas od Republike Irske 3:0, u drugom meču turnira preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

U 7. minutu Alana Mekevoj dovela je Irsku u vođstvo, da bi nepunih 10 minuta kasnije udvostručila prednost iz jedanaesterca.

Jelena Miladinović postigla je autogol u 19. minutu i to je, ispostavilo se, bio konačan rezultat utakmice.

Ovo je za ekipu Mirka Marića drugi poraz na turnira, nakon startnog od Holandije.

"Danas nam je sve krenulo naopako. Prvo smo primili gol u momentima kada smo bili bolji, zatim smo nepromišljenim gestom jedne igračice ostali sa igračem manje, a Irkinje su dobile penal. Naš golman je odbranio penal, ali je sudija ponovila izvođenje. Tako smo poslije samo petnaestak minuta bili u velikom zaostatku. Kasnije nam se i kapitenka povrijedila. Na kraju, poslije svega što nam se desilo, rezultat nije ni loš", istakao je selektor Marić.

Crna Gora će se u posljednjem kolu, koje se igra 8. oktobra od 19 časova, sastati sa Ukrajinom.

Republika Irska - Crna Gora 3:0

Gravenzande - Stadion ,,Sportpark Juliana“. Sudija: Sandra Štrub (Švajcarska). Strijelci: Alana Mekevoj 7, 16 (penal), Jelena Miladinović (autogol) 19. Žuti karton: Ana Knežević (Crna Gora). Crveni karton: Maja Miletić u 13. minutu (Crna Gora)

Republika Irska: Marija O'Saliven, Zara Foli, Iba O'Mahoni, Rošin Mekgovern, Ejfi Slejteri (od 60. Nadin Kler), Šinejd Donovan (od 60. Keli Manrou), Ajzibil Etkinson (od 72. Najam Rejnolds), Rebeka Kuk (od 60. Kejli Šajn), Alana Mekevoj, Džesika Zju, Emili Vilan (od 72. Sofi Liston). Selektor: Dejvid Konel.

Crna Gora: Anastasija Krstović, Jovana Nišavić, Jelena Miladinović (od 90.+3 Marija Vukanić), Maja Miletić, Marija Maraš, Enida Bošnjak, Ana Knežević (od 85. Marica Bajić), Jelena Sarić, Jelena Karličić (od 45.+1 Nađa Stanović111), Ivana Joksović (od 46. Milica Radulović), Nikolina Caković (od 46. Majda Drešević). Selektor: Mirko Marić.