Velika pobjeda Češke, da li je Ronaldo CR700?

Česi stigli Engleze na vrhu tabele grupe A, mada imaju i meč više
9026 pregleda 2 komentar(a)
Slavlje Čeha i tuga Engleza u Pragu, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.10.2019. 00:21h

Senzacija u Pragu - Češka je savladala Englesku (2:1) i napravila veliki korak ka Evropskom prvenstvu.

Počelo je sjajno za Gordi Albion, jer je Hari Kejn već u 5. minutu iskoristio penal nakon faula nad Rahimom Sterlingom, ali je u 9. izjednačio Jakub Brabec.

Englezi su napadali, imali nekoliko sjajnih šansi, ali je u 85. stigao šok - Lukaš Masopust je odlično prošao po desnoj strani i našao samog Zdenjeka Ondrašeka, koji je rutinski zatresao mrežu.

Česi sada imaju 12 bodova iz šest utakmica, koliko i Englezi sa pet, a Kosovo je treće sa osam iz pet mečeva. Jasno je da će Češka i Kosovo voditi veliku bitku za 2. mjesto.

Ako pitate madridske medije, Kristijano Ronaldo je večeras postigao 700. gol u zvaničnim mečevima. Po ostatku svijeta, sjajni Portugalac još nije CR700, jer mu se pogodak protiv Luksemburga računa kao 699. u karijeri.

Portugalci su slavili 3:0 i napravili veliki korak ka Evropskom prvenstvu, na kojem su Ukrajinci praktično sa obje noge, jer nakon trijumfa nad Litvanijom (2:0) imaju devet bodova više od Srbije i plus 14 u gol-razlici.

Blizu Eura su i Turska i Francuska, koje nakon sedam kola u grupi H imaju 18 bodova, šest više od Islanda. "Galski pjetlovi" su savladali Island u gostima golom Olivijea Žirua iz penala u 66. minutu.