Zvezda slomila Vojvodinu iz nepostojećeg penala, Partizan dobio nakon tri i po mjeseca

Crvena zvezda, koja ima 11 bodova više od Partizana, danas igra sa Vojvodinom.
3 komentar(a)
Zvezda CSKA, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.03.2018. 19:16h

Crvena zvezda je slavila protiv Vojvodine u Novom Sadu sa 2:1, u derbiju 26. kolu Super lige Srbije.

"Crveno-bijeli" su time zadržali 14 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan, koji je kod kuće slavio protiv Rada sa 3:1.

Zvezda je povela u Novom Sadu u 2. minutu, golom Holanđanina Donalda, da bi izjednačenje domaćinu donio Eze u 73.

Meč je riješen u 83. minutu, iz nepostojećeg penala, koji je sudija dosudio nakon duela Mesarevića i Radonjića.

Ben je sa bijele tačke pogodio za 1:2.

"Osramoćen sam ja, osramoćeni su moji fudbaleri. Šta da pričam o fudbalu, o taktici, o akcijama poslije ovoga", kazao je trener Vojvodine, nekadašnji napadač Budućnosti Ilija Stolica.

Fudbaleri Partizana pobijedili su danas na svom terenu ekipu Rada sa 3:1.

Partizan je do prve pobjede na domaćem terenu u Super ligi Srbije još od 22. novembra prošle godine stigao golovima Zorana Tošića u 17, Saše Zdjelara u 70. i Leandrea Tavambe u 88. minutu. Jedini gol za Rad postigao je bivši crnogorski reprezentativac Vladimir Volkov iz jedanaesterca u 40. minutu.

Partizan je drugi na tabeli sa 55 bodova, dok je Rad na pretposljednjem, 15. mjestu sa 18 osvojenih bodova.