Budućnost novi lider, Sutjeska prvi put izgubila u gostima

Budućnost se vratila na čelu zahvaljujući pobjedi protiv Koma, ali i zbog poraza Sutjeske u duelu sa Iskrom. U posljednjem meču ovog kola, Podgorica i Grbalj igrali neriješeno
12874 pregleda 7 komentar(a)
Pobjeda Budućnosti na Zlatici, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 19.10.2019. 19:16h

Prvi put nakon sedmog kola, Budućnost je ponovo lider na tabeli Telekom Prve lige, a na prvom mjestu je zamijenila Sutjesku, koja je od 8. kola, i pobjede protiv Budućnosti u Podgorici, do danas držala prvo mjesto.

Budućnost se vratila na čelo tabele zahvaljujući pobjedi protiv Koma, ali i zbog poraza Sutjeske u duelu sa Iskrom.

Budućnost je do osme pobjede ove sezone došla je golovima Igora Ivanovića u 17, Draška Božovića u 53. i Dejana Zarubice u 85. minutu.

Pogotke za Kom postigli su Sava Gardašević u 48. i Vuk Orlandić u 89. minutu.

"Plavi" sada imaju 26 bodova, dva više od prvih pratilaca.

Iskra je tek treći put u klupskoj istoriji savladala Sutjresku, a izabranici Aleksandra Nedovića su se izjednačili sa Nikšićanima na drugom mjestu na tabeli, sa po 24 boda.

Detalj sa meča Iskra - Sutjeska
Detalj sa meča Iskra - Sutjeska(Foto: Zoran Đurić)

Sutjeska je prvi put poražena u gostima, a zasluge za to ima Milan Đurišić koji je sa dva gola srušio šampiona.

Rudar je u Pljevljima slavio protiv OFK Titograda 3:1 i upisao četvrti trijumf.

Pljevaljski tim do pobjede vodili su Saša Ivanović autogolom u 6. i Vule Vujačić golovima u 32. i 70. minutu.

Jedini pogodak za OFK Titograd postigao je Igor Vukčević u 46. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Zete i Petrovca, koji su u Golubovcima igrali 1:1.

Zeta je povela golom Srđana Krstovića u 26. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Marko Marković u 70. minutu.

U posljednjem meču ovog kola, u Donjoj Gorici, Podgorica i Grbalj igrali su neriješeno 1:1.

Ekipa iz Radanovića povela je golom Dejana Račića u 42. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Keita Suzuki u 51. minutu.

U narednom kolu, 26. oktobra, sastaće se: Iskra - Zeta, Sutjeska - Rudar, OFK Titograd - Podgorica, Grbalj - Kom i Budućnost - Petrovac.

Đorđević i Gardašević na čelu liste strijelaca

Fudbaler Grblja, Boban Đorđević i Sava Gardašević iz Koma sa po šest golova dijele čelnu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Gol manje postigli su Marko Ćetković iz Sutjeske, Draško Božović iz Budućnosti i Velizar Janketić iz Rudara.

Po četiri puta u listu strijelaca upisali su se Vule Vujačić iz Rudara, Jovan Vujović iz Podgorice, Igor Ivanović iz Budućnosti i igrači Sutjeske Damir Kojašević i Stefan Nikolić.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih pet golgeteri Sutjeske Goran Vujović i Igor Ivanović, igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.