MSG trio proradio u Baskiji - Barsa lako sa Eibarom, Atletiku samo bod protiv Valensije

2082 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Barselone slave u Baskiji, Foto: Reuters
Ažurirano: 19.10.2019. 18:04h

Fudbaleri Barselone autobusom su prešli put do Baskije, zbog blokade aerodroma El Prat, ali nisu bili umorni na stadionu Ipurua – slavili su protiv Eibara 3:0.

Prvi put u strijelce su se u jednom meču upisala sva tri člana novog napadačkog trija - MSG, Mesi - Suares - Grizman.

Katalonci su u 13. minutu najavili osvajanje tri boda – Lengle je uposlio Grizmana, koji je umakao odbrani rivala, šutirao u bliži ugao, a lopta se od noge golmana Dmitrovića odbila u stativu, pa u mrežu.

U 58. minutu bilo je 2:0. Grizman i Suares su brzo kombinovali u šesnaestercu domaćina, a Leo Mesi završio akciju.

Konačan rezultat postavio je Suares, osam minuta kasnije, nakon kontre i asistencije Mesija.

Atletiko, bez povrijeđenog Stefana Savića, igrao je 1:1 sa Valensijom na "Vanda metropolitano" stadionu.

Dijego Kosta je iz penala doveo "kolćonerose" u vođstvo, a izjednačio je Dani Pareho šest minuta prije kraja.