Niko nikad kao Lester: "Lisice" ispisale istoriju Premijer lige!

9563 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Lestera slave, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.10.2019. 23:00h

Mislilo se da samo Mančester siti i Liverpul mogu da "torpeduju" rivale, da im napune mrežu, ali ove sezone još jedan tim igra super fudbal - Lester.

"Lisice" su na otvaranju desete runde pobijedile Sautempton čak 9:0, što je najubjedljivija pobjeda nekog tima gostima u istoriji Premijer lige!

Ujedno, izjednačena je i rekordna pobjeda u elitnom engleskom takmičenju - Mančester junajted je 4. marta 1995. godine na Old trafordu savladao Ipsvič istim rezultatom.

Čilvel je u desetom minutu doveo tim Brendana Rodžersa u vođstvo, a dva minuta kasnije Bertran je dobio crveni karton.

Iako su "sveci" ostali sa deset igrača, niko nije mogao ni da zamisli šta će da se dogodi.

Do poluvremena je bilo 0:5, u nastavku još četiri gola...

Po tri gola postigli su Džejmi Vardi i Ajoze Peres, upisali su se još i Medison i Tilemans...