Budućnost čuva vrh, Iskra drži korak

Lider siguran u meču protiv Petrovca, Iskra nakon preokreta savladala Zetu, Grbalj i Kom igrali neriješeno, Podgorica bolja u gradskom derbiju. Sutjeska u nedjelju domaćin Rudaru
7256 pregleda 2 komentar(a)
Fudbaleri Budućnosti proslavljaju gol, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 26.10.2019. 23:32h

Kako god završi nedjeljni meč Sutjeske, Budućnost će nakon 13. kola ostati lider na tabeli Telekom Prve lige.

Izabranici Branka Brnovića su prvo mjesto sačuvali zahvaljujući lakoj pobjedi kod kuće protiv Petrovca.

"Plavi" su četvrtu uzastopnu, ukupno devetu pobjedu ove sezone upisali golovima Dejana Boljevića u 11, Petra Grbića u 28. i Miloša Mijića u 90. minutu.

Iskra je u Donjoj Gorici, preokretom u drugom poluvremenu, pobijedila Zetu 3:1 i zadržala dva boda zaostatka za liderom.

Vođstvo ekipi iz Golubovaca donio je Ivan Vukčević u 23. minutu.

Izjednačio je Miroje Jovanović u 31, a prednost danilovgradskom timu donio je Balša Boričić u 57. minutu. Sve dileme riješio je Irfan Šahman u trećem minutu sudijske nadoknade, za konačnih 3:1.

Iskra je ostvarila četvrti uzastopni, ukupno osmi trijumf.

Pobjednika nije bilo u duelu Grblja i Koma u Radanovićima, koji je završen 1:1.

Kom je poveo golom Arihira Sentokua u 13. minutu. Izjednačio je Boban Đorđević u 73. minutu i postavio konačan rezultat.

Đorđević je postigao sedmi gol ove sezone i ponovo preuzeo čelnu poziciju na listi strijelaca, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

U gradskom derbiju, Podgorica, iako sa igračem manje više od poluvrijeme, savladala je OFK Titograd 2:1.

Podgoricu su do pobjede, četvrte ove sezone, vodili Nikola Vujnović u 15. i Balša Sekulić drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Jedini pogodak za OFK Titograd postigao je Ajana u 63. minutu.

U posljednjem meču ovog kola, sjutra u 13 sati u Nikšiću, igraće Sutjeska i Rudar.