Liverpulu derbi, Mektomineju jubilarni 2.000 gol "đavola" u ligi

Skot Mektominej je postigao 2.000 gol Mančester junajteda, najefiaksnijeg kluba Premijer lige
2834 pregleda 1 komentar(a)
Mektominej za anale, Foto: Joe Giddens

Liverpul je u derbiju na "Enfildu" donio Totenhem 2:1, mančester junajted ej u gostima savaldao Norič 3:1, a gradski derbi na "Emirejtsu" Arsenal je okončao remijem sa Kristal palasom 2:2.

Totenhem je poveo golom Harija Kejna u 1. minutu, ali je onda krenula ofanziva "redsa", brojni promašaji i odbrane Gazanige, koji je kapitulirao u 52. minutu. Pogodak je postigao Henderson, prvi na svom terenu još od 2015. godine. U nastavku je domaćinu pobjedu poklonio Orije bespotrebnim i nesmotrenim penalom, koji je Salah pretvorio u pobjedu u 75. minutu.

Liverpul je lider sa šest bodova više od Mančester sitija.

Mančester junajted nije slavio na gostovanjima od marta, a onda je nakon Partizana u Beogradu slavio i u Noriču

Skot Mektominej je postigao vodeći gol za "đavole" u 21. minutu, 2.000 Mančester junajteda u Premiejr ligi i prvi su klub kojem je to uspjelo. Prvi gol za "Đavole" postigao je Mark Hjuz 1992. 500. Endi Kol 1999. 1.000 Kristijano Ronaldo 2005. Bugarin Dimitar Berbatov 1.500 2011.

Utakmicu je obilježio golman Noriča, Tim Krul. Holanđaninje u 28. minutu odbranio penal Rašfordu, a u 43. i Marsijalu, pa je psotao osmi golman u sitoriji lige sa dva odbranjena penala u jednoj utakmici. Dviojica su mu zemljaci, Edvin bđvan der Sar i Martin Stekelenburg.

Rašford i M;arsiajl su se upisali iz igre, 30. i 73. minut, a počasni gol za domaćina dao je Hernandes u 89.

Arsenal je već u 9. minutu vodio sa 2:0, golovima Sokratisa u 7. i potom Davida Luiza. Ipak, gosti se nisu predali a Luka Milivojević je do poluvremena prepolovio prednsot sa penala u 32. minutu.

U nastavku je Aju pogodio za konačnih 2:2 u 52. Arsenal je preko Sokratisa dao gol u finišu, ali je Var bio na strani gostiju.

Njukasl je u prvoj utakmici dana remnizirao sa Vulvsom 1:1. Domaćin je vodio