Neuništivi Liverpul od 0:1 do 2:1 u nadoknadi vremena, "redsi" sa plus šest dočekuju derbi sa Sitijem

4826 pregleda 0 komentar(a)
Roberton slavi gol za Liverpul, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.11.2019. 20:29h

Liverpul je neuništiv - bio je blizu prvog poraza u sezoni, gubio je od Aston Vile do 87. minuta, a Birmingem napustio sa tri boda, 2:1, golom u petom minutu nadoknade.

Iz 17. šuta na gol u drugom poluvremenu stigao je izjednačujući gol - postigao ga je bek Endi Robertson, glavom na centaršut Manea, koji je u posljednjem napadu potpisao nevjerovatan preokret...

Vila je vodila pogotkom Egipćanina Trezegea, do finiša preživjela opsadu i pakao, ali nije izdržala do kraja...

Mančester siti je jedva pobijedio Sautempton (2:1), ekipu koja je prije osam dana primila devet golova od Lestera.

"Sveci" su vodili od 13. minuta golom Vard-Prausa, preokrenuli su Aguero u 70. i Voker u 86. minutu.

Naredno kolo donosi blokbaster, u nedjelju je duel Liverpul - Mančester siti. "Redsi" ga čekaju sa šest bodova prednosti.

Čelsi je golovima Abrahama i Pulišića ostvario petu uzastopnu pobjedu u prvenstvu, slavio je na gostovanju Votfordu 2:1.

Bio je to i sedmi vezani trijumf "plavaca" na strani, čime je izjednačen klupski rekord iz 1989. godine.

Novo razočaranje priredio je Arsenal, koji je igrao samo 1:1 sa Vulverhemptonom na "Emirejtsu".

Obamejang je u prvom dijelu doveo "tobdžije" u vođstvo, izjednačio je Himenes.

Razočarao je i Mančester junajted, koji je izgubio od Bornmuta u gostima 1:0.