Atalanta nakon 202 dana nije zatresla mrežu, Kaljari blista i pobjeđuje, samo bod za Fiorentinu

Tim iz Bergama posljednji put nije dao gol u duelu sa Empolijem 15. aprila
1770 pregleda 0 komentar(a)
Deveti meč zaredom bez poraza Kaljarija, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 03.11.2019. 20:17h

Atalanta je imala plan da zadrži treće mjesto na tabeli Serije A, ali je Kaljari pokazao da bi mogao da bude hit sezone.

Tim sa Sardinije je slavio u Bergamu 2:0, došao na diobu četvrtog mjesta na tabeli i nastavio seriju - nije poražen već devet kola, sve to nakon što je u prve dvije runde dva puta izgubio (od Breše i Intera).

Autogol Pašalića u 32. minutu najavio je trijumf gostiju, a da će Atalanta teško izbjeći poraz postalo je jasno već u 40. kada je Iličić dobio direktan crveni karton zbog udaranja Likojanisa.

Kasnije je pobjedu ovjerio Oliva na pas Simeonea, pa Kaljari sada ima 21 bod, što mu je najbolji učinak nakon 11 kola još od sezone 1969/70.

Atalanta, s druge strane, nije dala gol u Seriji A prvi put još od 15. aprila kada je kod kuće remizirala sa Empolijem. Od tada su prošla 202 dana.

Fiorentina je nastavila sa promjenljivim igrama i rezultatima i remizirala sa Parmom (1:1).

Parma je na "Frankiju" povela u 40. minutu golom Žervinja, a izjednačio je Kastrovili u 67.