PSŽ u osmini finala, poker Totenhema u Beogradu, Dinamo u sudijskoj nadoknadi prokockao dva gola prednosti

Sparsi deklasirali Crvenu zvezdu 4:0, Sitiju bod u Milanu protiv Atalante, Real dao šest golova Galatasaraju
14772 pregleda 16 komentar(a)
Son je bio dvostruki strijelac, Foto: Reuters
Ažurirano: 06.11.2019. 23:13h

Odigrani mečevi 4. kola Lige šampiona.

GRUPA A

Real Madrid - Galatasaraj 6:0 (4:0)

Rodrigo 4, 7, 90+3, Ramos (penal) 14, Benzema 45, 81.

Dinamo Zagreb - Šahtjor 3:3 (1:1)

Petković 25, Ivanušec 83, Ademi 89 - Alan Patrik 13, Moraeš 90+3, Tete (penal) 90+8.

Atalanta - Mančester siti 1:1 (0:1)

Pašalić 49 - Sterling 7.

GRUPA D

Bajer - Atletiko Madrid 2:1 (1:0)

Parti (autogol) 41, Foland 55 - Morata 90+4.

Lokomotiva - Juventus 1:2 (1:1)

Aleksej Mirančuk 12 - Ramzi 4, Kosta 90+3.

GRUPA A:
Pari Sen Žermen je savladao Klub Briž golom Maura Ikardija i pridružio se Juventusu i Bajernu koji su ranije danas izborili plasman u osminu finala.
PSŽ nakon četiri kola ima isto toliko pobjeda, dok je Real upisao drugi trijumf - deklasirao je Galatasaraj u Madridu 6:0. Mladi Rodrigo je upisao het-trik, pogađali su i Karim Benzema (dva puta) i Serhio Ramos.
GRUPA B:
Crvena zvezda je imala nekoliko zicera protiv Totenhema, ali je na kraju deklasirala - Sparsi su u Beogradu slavili 4:0. Dvostruki strijelac je bio Son, upisali su se i Lo Selso i Eriksen, pa je Totenhem dva kola prije kraja na četiri boda više od srpskog šampiona.
GRUPA C:
Čak šest golova je viđeno u Zagrebu u duelu Dinama i Šahtjora. Baš kao i u Ukrajini, i sada je bio remi, iako je Dinamo imao plus dva - na kraju 3:3.
"Modri" su u 89. poveli 3:1, a onda je Šahtjor u 93. i 98. iz penala došao do ogromnog boda.
Neobičan meč je odigran i u Milanu između Atalante i Mančester sitija - 1:1.
"Građani" su vodili (Rahim Sterling), onda su i promašili penal za 2:0 (Gabrijel Žezus), prije nego su kažnjeni.
Atalanta je kasnije izjednačila preko Marija Pašalića, a u finišu je isključen golman gostiju Klaudio Bravo, koji je na poluvremenu zamijenio Edersona.
Pep Gvardiola više na klupi nije imao čuvara mreže, pa je na gol stao bek Kajl Voker i sačuvao remi.
Siti nakon četiri kola ima 10 bodova, Šahtjor i Dinamo su sakupili po pet, Atalanta je na jedan.
GRUPA D:
Atletiko je izgubio u Leverkuzenu 2:1. Madriđanima je trebao trijumf da osiguraju prolaz, a sada je sve otvoreno.
Juve je prebrinuo brige oko osmine finala - ima 10 bodova na prvom mjesto.
"Kolćonerosi" su drugi sa sedam, po tri imaju Bajer i Lokomotiva.
Šahtjor je u 98. minutu došao do remija u Zagrebu - 3:3. Iz penala je pogodio Tete.
Igra se još samo u Zagrebu u duelu Dinama i Šahtjora.
Real je dao i šesti gol Galatasaraju, a Šahtjor je smanjio u Zagrebu na 3:2.
Voker je zaustavio slobodan udarac...
Atletiko je smanjio protiv Bajera na 2:1 u 94. minutu.
Dinamo je na 3:1 protiv Šahtjora - Ademi se upisao.
Debakl Zvezde - Eriksen donosi 4:0 Totenhemu.
Golman Sitija Klaudio Bravo je dobio crveni karton, nakon što je na poluvremenu zamijenio Edersona. Gvardiola više nema golmana na klupi, pa će mrežu morati da brani bek Kajl Voker.
Dinamo vodi protiv Šahtjora 2:1 golom Ivanušeca. Real je na 5:0 u duelu protiv Galate.
Klub Briž je promašio penal u Parizu. Navas je zaustavio Dianja, pa PSŽ i dalje vodi 1:0.
Kod oba gola napadač Totenhema Son je gestikulirao u znak izvinjenja, odmah se znalo i na šta misli. Izvinjenje je upućeno Andreu Gomešu, kojeg je u nedjelju nenamjerno teško povrijedio.
Opet Son - Totenhem leti ka trijumfu protiv Zvezde. Sada je 0:3.
Kontranapad Totenhema i lagana egzekucija Sona - Sparsi vode 2:0 u Beogradu protiv Crvene zvezde.
Bajer sada ima dva gola prednosti protiv Atletika. Pogodio je Foland.
Atalanta je poravnala protiv Sitija - pogodio je Pašalić za 1:1.
Napadač Reala Rodrigo je igrač koji je najbrže postigao dva gola u jednom meču Lige šampiona. To je večeras uradio u prvih šest minuta i 14 sekundi.
Istovremeno, postao je najmlađi fudbaler (18 godina i 301 dan) koji je bio strijelac u Ligi šampiona.
Završena su poluvremena na šest utakmica. Najviše golova je palo u Madridu - Real vodi 4:0 protiv Galatasaraja.
Crvena zvezda gubi od Totenhema, Dinamo je na 1:1 u duelu sa Šahtjorom, dok Mančester siti ima prednost u Milanu protiv Atalante.
Pogodio je i Benzema - Real ima 4:0 protiv Galatasaraja.
Siti je promašio penal protiv Atalante. Očajno je šutirao Žezus.
Autogolom Partija Bajer je poveo protiv Atletika.
Totenhem je poveo protiv Crvene zvezde. Pogodio je Lo Selso, i to nakon što su Sparsi u istom napadu imali četiri velike šanse. Kejn je pogodio stativu, Son prečku, prije nego se upisao Argentinac.
Dinamo se brzo vratio u igru. Izjednačio je Petković u 25. minutu.
Krenuo je i PSŽ protiv Klub Briža. Pogodio je Ikardi.
Ramos je dao gol iz penala. Real je već na 3:0 protiv Galatasaraja.
Šok u Zagrebu - Dinamo gubi od Šahtjora. Strijelac je Brazilac Alan Patrik.
Vodi i Siti - Sterling je donio prednost u Milanu protiv Atalante.
Real nakon sedam minuta igre ima dva gola prednosti protiv Galatasaraja - oba puta se upisao Rodrigo.
Među 16 najboljih je i Bajern, nakon što je u Minhenu pogocima Levandovskog i Perišića krunisao dominaciju protiv Olimpijakosa - 2:0.
Juventus je pobjedom nad Lokomotivom u Moskvi osigurao plasman u osminu finala. Bilo je 2:1, a tri boda gostima donio je Daglas Kosta u sudijskoj nadoknadi.