Bajern silan u Klasikeru - Miler asistirao, Levandovski pogađao

Levandovski i Miler ispisali istoriju u Klasikeru, u kojem Dortmund nije imao šansi protiv Bajerna
1255 pregleda 0 komentar(a)
Levandovski, Foto: ANDREAS GEBERT
Ažurirano: 09.11.2019. 21:09h

Bajernu možda i nije potreban novi trener. Dovoljno je da iz zvanja pomoćnika unaprijedi Hansa Flika!

On se sjajno izborio sa krizom nakon poraza od Ajntrahta 5:1, i ostavke Nika Kovača, pa je ceh platila Borusija Dortmund u Klasikeru na "Alijanc areni".

Nakon 17. minuta sporog ritma i bezidejne igre ekipa, "roviti" Džejdon Sančo je izgubio loptu blizu svog šesnaesterca, kružila je i odbijala se do noge Pavara koji je iz prve "balonom" iznenadio sve osim Poljaka Roberta Levendovskog. On je utrčao i iz blizine glavom nebranjivo pogodio mrežu.

<>
<>

Zasluge za naredna dva gola idu povratniku u startnih 11, Tomasu Mileru, koji je asistencijom u 47. minutu spojio Gnabrija sa golom, a u 76. i Levendovskog. Miler je prvi u ovom vijeku u Bundesligi došao do 100 asistencija, tačnije do 101.

<>
<>

A Levandovski je u 22 utakmice ove sezone postigao čak 26 golova, u Bundesligi 16!

Bajern ima 21 bod, bod manje od vodećeg Menhengladbaha, koji ima i utakmicu manje. Bavarci su treći zbog slabvije gol razlike do Lajpciga. Dortmund je soato na 19 bodova.

Fudbaleri Lajpciga pobijedili u Berlinu Hertu sa 4:2, u utakmici 11. kola Bundeslige i popeli se na drugo mjesto na tabeli.

Herta je povela u 32. minutu golom Maksimilijana Mitelštata, a izjednačio je Timo Verner u 38. minutu iz penala. Lajpcig je poveo u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena golom Marsela Sabicera, dok je treći gol postigao Kevim Kampl u 86.

Drugi gol na meču Verner je postigao u prvom minutu nadoknade vremena, a konačan rezultat postavio je Devi Zelke samo minut kasnije.

Lajpcig je ostvario šestu pobjedu i sa 21 bodom zauzima drugo mjesto na tabeli. Bod više ima prvoplasirana Borusija iz Menhengladbaha, ali i utakmicu manje. Herta je pretrpjela treći uzastopni poraz, ukupno šesti u prvenstvu i 13. je na tabeli sa 11 bodova.

Fudbaleri Union Berlina pobijedili su kao gosti Majnc sa 3:2. Berlinski tim poveo je u 30. minutu golom Markusa Ingvartsena, a zatim je dva gola postigao Sebastijan Anderson, u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena i u 51. minutu. Golove za Majnc postigli su Karim Onisivo u 81. minutu i Danijel Brosinski u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Union Berlin je vezao dvije pobjede i poslije ukupno četvrte zauzima 11. mjesto na tabeli sa 13 bodova. Majnc je pretrpeo osmi poraz u ligi i 16. je na tabeli sa devet bodova.