Danci rastužili Dablin, super Italija dala devet golova za desetu pobjedu

5275 pregleda 0 komentar(a)
Sa meča u Dablinu, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.11.2019. 22:46h

Danska i Švajcarska su 18. i 19. učesnici Evropskog prvenstva u fudbalu.

I dok su Švajcarci obavili formalnost i sa 6:1 pobijedili Gibraltar u gostima, Danci su u derbiju grupe D i direktnom uzeli bod u Dablinu, protiv Republike Irske 1:1.

Ircima je bila potrebna pobjeda, a zadatak im je postao praktično nemoguć kada je Danska povela golom Brajtvajta u 73. minutu.

Pet minuta prije kraja izjednačio je Doerti, uslijedio je veliki pritisak, ali bez rezultata za "zelenu tugu" na Ostrvu.

Irci će imato šansu da se kroz plej-of B Lige nacija plasiraju na EURO.

Najbolji kvalifikacioni ciklus u istoriji, Italija je završila na spektakularan način - pobjedom nad Jermenijom od čak 9:1.

"Azuri" su sa maksimalnih 30 bodova završili grupu, a u večerašnjoj rapsodiji po dva gola postigli su Imobile i Zaniolo. Upisali su se i Barela, Romanjoli, Žoržinjo, Orsolini i Kijeza.

Grčka je pobijedila Finsku, učesnika završnice sa 2:1, dok je BiH slavila protiv Lihtenštajna 3:0.

I Španija je završila takmičenje u velikom stilu - 5:0 protiv Rumunije, uz dva pogotka Đerara Morena.