Veliki povratak: Murinjo probudio Totenhem, pobjeda koja se čekala od januara

Totenhem je slavio u gostima protiv Vest Hema 3:2 i uknjižio prvu pobjedu poslije pet kola
3277 pregleda 0 komentar(a)
Murinjo slavi gol Sona, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.11.2019. 15:43h

Žoze Murinjo je probudio uspavanog lava - na debiju portugalskog trenera i njegovom povratku u Premijer ligu, Totenhem je slavio u gostima protiv Vest Hema 3:2 i uknjižio prvu pobjedu poslije pet kola.

Londonski tim je, takođe, ostvario prvi premijerligaški trijumf u gostima još od januara.

Murinjov tim je igrao sa mnogo samopouzdanja i klase prvih 70 minuta, a u finišu patio i čak ugrozio pobjedu uprkos vođstvu 3:0.

Totenhem je najavio pobjedu u 36. minutu, kada je Son efektnim driblingom izbacio čuvara, a onda lijevom nogom pogodio suprotni ugao.

Na 2:0 je povisio Lukas Moura, asistenciju je upisao Son, a akciju efektno počeo Ali.

Treći gol upisao je Hari Kejn, glavom na centaršut Orijea.

Vest Hem, koji ne zna za pobjedu već sedam kola, odigrao je dobro u posljednjih 20 minuta.

Mark Antonio je u 73. minutu smanjio.

U finišu meča, VAR je poništio gol veziste Vest Hema Deklana Rajsa zbog ofsajda, da bi u posljednjim trenucima Anđelo Ogbona postavio konačan rezultat.