Atletiko zaboravio kako se pobjeđuje u gostima, Betis u 93. minutu srušio Valensiju

Kanales u sudijskoj nadoknadi iz slobodnjaka donio pobjedu Betisu
948 pregleda 0 komentar(a)
Sa meča Granada - Atletiko, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.11.2019. 20:28h

Atletiko je zaboravio kako se pobjeđuje u gostima - četvrti put zaredom "kolćonerosi" su igrali neriješeno na strani.

Tim Dijega Simeonea uzeo je samo bod protiv Granade 1:1.

Golom Renana u 60. minutu gosti su poveli, a remi Granadi donio je Sančes sedam minuta kasnije.

U sjajnom meču na stadionu Benito Viljamarin fudbaleri Betisa su sa 2:1 savladali Valensiju. Meč je u sudijskoj nadoknadi sjajnim golom iz slobodnjaka riješio Serhio Kanales, koji je postigao prvi gol u ovoj sezoni.

Gosti su bolje otvorili meč i u 32. minutu preko Maksimilijana Gomeza stigli do vođstva. On je iskoristio sjajnu asistenciju 19 - godišnjeg Ferana Toresa, koji je probio po desnoj strani.

Samo pet minuta kasnije domaćin je izjednačio. Hoakin je nakon asistencije Aleksa Morena poravnao rezultat i savladao nemoćnog Kaspera Silesena.

Betis je do kraja meča bio mnogo bolji rival. Stvorili su veliki broj šansi, imali čak 25 šuteva na gol Valensije. Sve im se to isplatilo u 93. minuta, kada je Kanales iskosa izveo slobodan udarac i donio veliku radost navijačima Betisa.

Betis je sa ovom pobjedom došao do četvrte pobjede u sezoni i nalaze se na 14. poziciji, dok je Valensija sa 20 bodova ostala na sredini tabele.