Sevilja prati ritam Reala i Barse, samo Espanjol odbranio domaći teren

Samo je golom Kineza Vu Leija domaći Espanjol uspio da izbjegne poraz, u pet današnjih utakmica La Lige
1327 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Sevilje, Foto: AP
Ažurirano: 24.11.2019. 23:08h

U poslednjoj utakmici 14. kola La Lige, Sevilja je slavila u Valjdolidu i uz utakmicu više došla je na bod zaostatka za liderima, Realom i Barselonom.

Bodove je Andalužanima donio Ever Banega sa penala u 13. mnutu pa Sevilja ima 27 bodova. Valajdolid je ostao na 17.

I u prethodnim duelima su razloga za slavlje imali gosti, pošto je domaćim ekipama pripao samo bod!

Posebno važnu pobjedu izvojevala je Selta na "Madrigalu" 3:1.

Klub iz Viga je golovima Sista (54) i Jaga Aspasa (79) i (90+4), iznenadila favorizovani Viljareal, i prekinula je niz od pet uzastopnih poraza. Selta je i dalje u zoni ispadanja sa 12 bodova. Gol za Viljareal u 59. minutu postigao je Čukvueze, a "žuta podmornica" je ostala na 18 bodova.

Bilbao je slavio u Osasuni 2:1. Atletik je poveo pogotkom Vilijamsa (21), Avila je izjednačio u 76. ali je tri minuta kasnije Kenan Kodro potpisao pobjedu Bilbaa u baskijskom derbiju. Bilbao je na 23, Osasuna na 19 bodova.

Još jedan baskijski derbi je pripao gostu - Alaves je slavio protiv Eibara 2:0, pogotcima Hoselua (85) i 90+1). Alaves je sada na 18, Eibar je i dalje na 15 bodova

I u prvoj utakmici dana Hetafe je vodio na gostovanju Espanjolu od 3. minuta i gola Mate, ali je Kinez Vu Lei postavio konačan rezultat u 45. Espanjol ima svega devet bodova i predzadnji je, Hetafe je osvojio 21.