Grof vodi Arsenal ka vrhu

Arsenal je sedmoplasirani sa 28 bodova nakon 21. kola
Miodrag Božović, Foto: Myslo.ru
Ažurirano: 04.03.2018. 18:42h

Pobjedom tulskog Arsenala, kojeg sa klupe vodi crnogorski trener Miodrag - Grof Božović, zaključeno je 21.prvo kolo ruske Premijer lige.

U prvom proljećnom kolu "oružari" su na svom terenu slavili protiv Ahmata iz Groznog 1:0.

Grofova ekipa pobjedom je izbila na sedmo mjesto, ali sa istim brojem bodova kao šestoplasirana Ufa (po 28).

Gol odluke postigao je srpski internacionalac Goran Čaušić u drugom minutu nadoknade, i to nakon "bombe" sa 22 metra.

Arsenal je sve vrijeme bio bolji rival, ali se Ahmat sjajno branio i domaćinu je dozvolio tek dvije prave šanse.

Crnogorski reprezentativac Luka Đorđević je sa klupe počeo meč, ali je ušao u finišu poluvremena, nakon povrede zimskog pojačanja iz Sent Etjena, Senegalca Habiba Majge.

I još jedan novajlija je bio u Grofovoj ekipi, napadač Artjom Dzjuba, koji je i asistirao kod gola Čaušića.

Arsenal je pet bodova iznad baraža za opstanak u najjačoj ruskoj ligi, ali je i deset bodova daleko od vodeće petorke.