Barsa u osmini finala, Liverpul strahuje pred posljednje kolo, Lukaku i Lautaro - Interov evropski tandem

Derbi mečevi u Liverpulu i Barseloni
12293 pregleda 0 komentar(a)
Duel Manea i Mertensa, Foto: AP
Ažurirano: 27.11.2019. 22:55h

Pratite live blog mečeva 5. kola Lige šampiona.

Grupa E
Liverpul ima 10, Napoli 9, a Salcburg 7 bodova.
Liverpul u posljednjem kolu gostuje Salcburgu, koga je pobijedio 4:3 na domaćem terenu - poraz u Austriji označio bi oproštaj šampiona od osmine finala.
Napoli je u najboljoj situaciji, jer dočekuje otpisani Genk.
Grupa F
Barselona je u osmini finala. Inter i Borusija imaju po sedam bodova, a "nerazuri" bolji međusobni skor.
Inter u posljednjem kolu dočekuje Barsu, Borusija je domaćin Slaviji.
Grupa G
Lajpcig ima 10, Lion i Zenit po sedam bodova. Njemcima je potreban bod u posljednjem kolu protiv Liona u gostima.
Lionu je potrebna pobjeda, ako Zenit pobijedi Benfiku u Lisabonu.
Grupa H
Ajaks ima 10, Valensija i Čelsi po osam bodova.
U posljednjem kolu Ajaks dočekuje Valensiju i dovoljan mu je bod.
I Čelsi je u dobroj situaciju, jer igra u Londonu sa otpisanim Lilom.
Grupa E
Liverpul - Napoli 1:1
Lovren 65. - Mertens 21.
Genk - Salcburg 1:4
Samata 85. - Daka 43, Minamino 45, Hvang 69, Haland 87.
Grupa F
Barselona - Borusija Dortmund 3:1
Suares 29, Mesi 33, Grizman 67. - Sančo 77.
Slavija Prag - Inter 1:3
Souček 37. (penal) - Lautaro 19, 88, Lukaku 81.
Grupa G
Zenit - Lion 2:0
Dzjuba 82, Ozdoev 84.
Lajpcig - Benfika 2:2
Forsberg 89. (penal), 90+6. - Pici 20, Vinisijus 59.
Grupa H
Valensija - Čelsi 2:2
Soler 40, Vas 82. - Kovačić 41, Pulišić 50.
Lil - Ajaks 0:2
Ziješ 2, Promes 59.
Barselona je pobjedom nad Borusijom 3:1 obezbijedila osminu finala, dok će posljednje kolo odlučiti sedam putnika iz grupa E, F, G i H.
Prava drama u Lajpcigu - njemački tim je gubio 2:0 do 89. minuta, a onda je Forsberg sa dva gola, drugi u šestom minutu nadoknade, donio bod domaćinu protiv Benfike.
Drugi gol Lukakua, Inter vodi protiv Slavije 4:1. Kratko je trajala radost - VAR je poništio pogodak, drugi Interov na ovom meču.
Novi gol mladog Erlinga Halanda, napadača Salcburga, koji vodi 4:1 u Genku.
Norvežanin ih ima već osam.
Inter vodi 3:1 u Pragu - Lautaro Martines drugi put. Sjajan gol Argentinca, Lukaku je upisao asistenciju.
Borusija je smanjila na Nou kampu 3:1, golom Sanča.
Stiže gol Intera. Okliznuo se Fridrih, Lukaku iskoristio poklon, zaobišao golmana i pogodio za 2:1 protiv Slavije. Njegov 250. gol u karijeri.
Inter napada Slaviju, dva puta je prečka spasavala domaćina.
Barselona ide u osminu finala - velikih 3:0 protiv Borusije. Treći gol je dao Antoan Grizman, njegov prvi za Barsu u Ligi šampiona. Asistencija Mesija.
Izjednačenje na Enfildu, Liverpul - Napoli 1:1. Neočekivano - strijelac Dejan Lovren nakon kornera Milnera.
Prvi gol Hrvata za Liverpul u Ligi šampiona.
Ajaks stiže od 2:0 u Lilu, golom Kvinsija Promesa.
Lajpcig je imao meč loptu za osminu finala, ali Benfika vodi 2:0 u Njemačkoj.
Ako ostane ovako, portugalski tim je u igri za osminu finala.
Salcburg vodi 2:0 u Genku. U ovakvoj situaciji, austrijski tim bi u posljednjem kolu čekao Liverpul i pobjedom prošao dalje, a šampiona Evrope poslao u Ligu Evrope.
Nevjerovatne scene u Pragu. Inter je postigao drugi gol, ali je sudija Simon Marčinjak dobio signal iz VAR sobe da je u prethodnoj akciji Slavije igrač domaćih Olajnika fauliran u šesnaestercu gostiju.
Marčinjak je pogledao snimak - poništio gol Intera i dosudio penal za Slaviju, iz koga je Souček izjednačio na 1:1.
I Inter je za kratko poveo 2:0 u Pragu.
Na 700. meču u dresu Berse, Leo Mesi je pogodio - 2:0 protiv Borusije Dortmund.
Od 29. minuta vodi i Barsa - Mesi je asistirao Suaresu, koji je pogodio kroz noge Birkiju.
Od 21. minuta Inter vodi u Pragu golom Lautara Martinesa.
Lukaku je razgrnuo odbranu Slavije, a Argentinac iz teške pozicije pogodio.
Napoli je poveo na Enfildu, 1:0 protiv Liverpula. Pogodio je Dris Mertens.
Loša reakcija odbrane Liverpula, Mertens je izbjegao ofsajd i pogodio suprotni ugao iskosa sa desne strane.
Ajaks je već poveo u Lilu, golom Hakima Ziješa.
Leo Mesi će večeras odigrati 700. meč u dresu Barselone.
Počinje rasplet u grupama E, F, G i H.
Dva su derbija. Liverpul dočekuje Napoli - ko pobijedi ide u osminu finala iz grupe E.
I bod bi mogao da im bude dovoljan, ako Salcburg u gostima ne pobijedi Genk.
U grupi F, Barsa ima tri scenarija za prolaz. To će se dogoditi ako savlada Borusiju, ako oba duela u grupi završe neriješeno ili u slučaju da Slavija bude bolja od Intera.
Inter se nada pobjedi Barselone, ali mora i da slavi u Pragu...
Borusija ima tri boda više, ali i slabiji međusobni skor od Intera...
Nakon pobjede Zenita nad Lionom, Lajpcig ima meč loptu protiv Benfike kod kuće - pobjedom bi osigurao prolaz među 16 najboljih.