Bajern dominira, "švabe" slave turskog trenera - Štutgart dobio i "jarčeve"

Korkut ne zna za poraz u Bundesligi - remi pa četiri pobjede. Lako za Bajern u Frajburgu
51 pregleda 0 komentar(a)
Mario Gomes, Foto: Bundesliga.com
Ažurirano: 04.03.2018. 19:15h

Gostovanje u Frajburgu bila je zabava za aktuelnog prvaka i lidera Bundeslige, Bajern. Bavarci su slavili sa čak 4:0 i došli do 63 boda nakon 25. kola, čak 20 više u odnosu na prvog pratioca, Šalke. Frajburg je porazom ostao na 29 bodova, četiri iznad zone baraža ali čak 11 iznad zone direktnog ispadanja.

Фрайбург - Бавария. Обзор матча. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Štutgart je prebrižio prvoligaške brige! "Švabe" su slavile i u Kelnu i četvrtom uzastopnom pobjedom "zacementirale" su se u sredini tabele Bundeslige nakon 25. kola.

A preporod Štutgarta počeo je imenovanjem turskog trenera Tajfuna Korkuta, koji je osvojio 13 od 15 mogućih bodova.

Keln je jednom nogom već u Bundesligi 2, pošto je posljednji sa svega 17 bodova, osam manje od zone baraža.

"Jarčevi" su bolje ušli u utakmicu, poveli su golom 39-godišnjeg Peruanca Klaudija Pizara, ali je još jedan veteran, 32-godišnji Mario Gomes u finišu poluvremena sa dva gola donio prednost Štutgartu.

U nastavku je Štutgart uvećao vođstvo i sve što je Keln uspio je da u 86. minutu preko bivšeg igrača Borusije Dortmund i Partizana, Miloša Jojića, ublaži poraz.