Lajpcig na vrhu, Klinsman se vratio porazom

Klinsman nije uspio da izbjegne poraz u debiju na klupi Herte
919 pregleda 0 komentar(a)
Timo Verner
Timo Verner
Ažurirano: 30.11.2019. 20:44h

Lajpcig igra sjajno. Ekipa najmlađeg trenera u Bundesligi, Julijana Nagelsmana, slavila je u Paderbornu 3:2, i trenutni je lider najjače njemačke lige.

Lajpcig će prenoćiti na vrhu tabele, jer ima dva boda i utakmicu više od Menhengladbaha, koji sjutra dočekuje Frajburg.

Lidera su do pobjede vodili golovima u prvom poluvremenu Šik (3), Zabicer (4) i Verner u 26. minutu.

Paderborn se probudio u drugom poluvremenu, postigao dva pogotka, Mamba (62) i Đasula u 73. minutu, nakon kojeg gosti nisu dozvolili priliku domaćem timu.

A Jirgen Klinsman je povratak u njemački fudbal obilježio porazom na klupi Herte. Borusija Dortmund je slavila u Berlinu, iako je od 45. minuta igrala bez isključenog Humelsa.

"Milioneri" su do isključenja vodili sa 2:1, i uspjeli su da odole napadima doamćeg tima.

Strijelci za goste su bili Sančo (15) i Torgan Azar (17), dok je jedini gol za domaću ekipu postigao Darida u 34. minutu. Herta je uspjela da postigne gol, ali je VAR bio na strani Dortmunda.

Sa pet vezanih poraza Herta je i dalje na 11 bodova i u zoni je baraža, dok Dortmund ima 23 boda.

Augsburg je promašio penal u Kelnu, i ipak vodio pogotkom Niderlehnera od 43. minta, ali je Kordoba u 86. minutu pogodio za remi (1:1).

Identično je odigrao i Hofenhajm protiv Fortune, iako je vodio od 6. minuta golom Kramarića. Henings je izjednačio u 87.