Liverpul poletio na plus 11, Murinjo tri od tri, Čelsi poražen u londonskom derbiju

"Redsi" upisali 13 trijumf, Totenhem opet pobijedio, Vest Hem slavio na "Stamford bridžu"
3335 pregleda 1 komentar(a)
Dvostruki strijelac: Virdžil van Dajk, Foto: Beta/AP, Beta/AP
Ažurirano: 30.11.2019. 20:26h

Nakon 14 kola Premijer lige djeluje kao da je borba za titulu završena. Kako pobjeđuje Liverpul, na kakav način gubi bodove Mančester siti - sve je ove sezone na strani "redsa" koji sigurno grabe ka trofeju koji čekaju od 1990. godine.

Tim Jirgena Klopa je savladao Brajton (2:1) i sada ima ogromnih 11 bodova više od "građana", koji su ranije danas remizirali u Njukaslu (2:2) iako su dva puta vodili...

Virdžil van Dajk je bio dvostruki strijelac u 18. i 24. minutu i oba puta mu je asistirao Trent Aleksander-Arnold - prvo iz slobodnog udarca, a onda i iz kornera, pa je Liverpul pobijedio 13. put ove sezone u šampionatu.

<>

Dugo je na "Enfildu" domaćin rutinski odrađivao posao, a onda je u 76. minutu golman Alison Beker dobio crveni karton nakon što je odbranio šut rukom van kaznenog prostora. Stao je na gol Adrijan i odmah iz prvog prekida primio gol, ali Liverpul je s igračem manje odbranio pobjedu...

A Totenhem je pod komandom Žozea Murinja trijumfovao i treći put u isto toliko utakmica.

Sada je pao Bornmut (3:2), uz dva pogotka preporođenog Delea Alija. Kasnije se upisao i Musa Sisoko za 3:0, pa su Sparsi sve bliže zoni Lige šampiona.

"Imali smo odličan period kada smo postigli treći gol. Mogli smo da damo i četvrti..., a kada je Bornmut smanjio na 3:1 postala je to druga utakmica", rekao je Murinjo, čiji je tim u sudijskoj nadoknadi preživio šansu za senzacionalnih 3:3.

<>

Totenhem je sada od četvrtog mjesta udaljen šest bodova, jer je Čelsi opet izgubio - ovog puta u londonskom derbiju od Vest Hema.

Jedini gol dao je Aron Kresvel početkom drugog poluvremena, pa su "čekićari" slavili na "Stamford bridžu" u prvenstvu nakon 17 godina.

<>

Sautempton je nakon preokreta savladao Votford i to mu je prva pobjeda nakon dva i po mjeseca, još od 14. septembra.

Dani Ings i Džejms Vord-Praus su donijeli tri boda, pošto je za goste strijelac bio Ismaila Sar.

Barnli - Kristal Palas 0:2