Dominacija Budućnosti u derbiju - pobjeda nad Sutjeskom nakon dvije godine

18671 pregleda 19 komentar(a)
Zaslužen trijumf Budućnosti, Foto: Milan Šapurić
Ažurirano: 01.12.2019. 18:26h

Budućnost je dominirala u derbiju, poslije dvije godine pobijedila Sutjesku i preuzela lidersku poziciju.

"Plavi" su slavili 2:0, golovima Ivanovića i Stojiljkovića, mogli su i ubjedljivije da pobijede, u svim elementima su nadigrali šampiona.

Tok meča

90+4. minut - kontra Budućnosti. Asistencija Zarubice i realizacija Stojiljkovića za 0:2.

80. minut - još dvije šanse za Budućnost. Zarubica nije zahvatio loptu nakon ubacivanja Stojiljkovića, da bi Božović iz voleja gađao pored gola.

69. minut - Ćetković je imao dobru situaciju, ali je u padu slabo zahvatio loptu, tako da je Dragojević bez problema uhvatio loptu.

63. minut - šansa za Sutjesku. Dragojević je odbio loptu, a Eraković je poslao visoko preko gola.

55. minut - opet Ličina spasava Sutjesku, nakon šuta Grbića. Budućnost vodi 1:0, mogla je i ubjedljivije. I morala na osnovu svega što je prikazala do sada,

48. minut - velika šansa za Budućnost. Greška Nedića, Zarubica mu je oteo loptu, ali je u padu šutirao pored gola. Pokušaj zatim Kojaševića na drugoj strani, siguran Dragojević.

Poluvrijeme. Budućnost je dominirala 30-ak minuta, bolju igru krunisala vođstvom. Sutjeska spora, bezopasna...

25. minut - vodi Budućnost, zasluženo. Ličina je odbranio još jedan šut Zarubice, a Igor Ivanović odbijenu loptu poslao u mrežu, 0:1 u derbiju.

23. minut - Zarubica glavom, nakon ubacivanja Božovića - pored stative, sreća uz Sutjesku,

16. minut - Kojašević je brzu akciju Sutjeske završio udarcem pored gola sa ivice šesnaesterca.

Opasna Budućnost, već pet situacija u šesnaestercu domaćina, koje su mogle da se završe golom.

3. minut - opasan napad Budućnosti, Zarubica je sa 20-ak metara šutirao, ali je Ličina bio siguran. Golman Sutjeske je zatim zaustavio i Ivanovića.

Serija Iskre trajala je dva i po mjeseca - neočekivano, Petrovac je zaustavio sastav Aleksandra Nedovića u 17. kolu, pobjedom od 2:1.

Nakon devet mečeva bez poraza (šest pobjeda i tri remija), tim iz Danilovgrada poražen je na "domaćem" terenu (Iskra još igra na kampu FSCG).

Petrovac je, s druge strane, ostvario drugu vezanu pobjedu na strani i osvojio važne bodove u borbi za opstanak.