Salatara
Salatara
Ažurirano: 01.12.2019. 17:48h

Borusija Menhengladbah je najprijatnije iznenađenje sezone, i zadržala je lidersku poziciju i nakon 13. kola Bundeslige.

I ne samo to, Menhengladbah igra sjajan fudbal i navijači su danas na "Borusija parku" slavili sa Salatarom, tačnije kopijom pobjedničkog znamenja u Bundesligi.

A igrači su im se odužili novom sjajnom igrom i pobjedom nad Frajburgom 4:2, za 28. bod i lidersku poziciju sa bodom više od Lajpciga.

Sin Lilijana Tirama, Markus, doveo je domaćina u vođstvo u 3. minutu, ali se Šmid potrudio za remi na poluvremenu, golom u 6. minutu.

U prvom minutu nastavku je Embolo donio prednost Menhengladbahu, a tri minuta kasnije je promašio penal.

Ipak Embolo se iskupio asistencijom Hermanu u 51. minutu, ali se gosti nisu predali. U 58. minutu je Holer smanjio, ali je dileme oko pobjednika otklonio Embolo novim golom u 71. minutu.