Siti ubjedljiv na "Tarf Muru": Raspucao se Žezus, 50. gol Mareza

Bilo je 4:1 za "građane", koji ni osmi put zaredom nisu sačuvali mrežu
2701 pregleda 0 komentar(a)
Žezus postiže gol za 2:0, Foto: Beta/AP

Mančester siti je u velikom stilu prošao gostovanje na "Tarf Muru" - nemoćan pred aktuelnim šampionom bio je Barnli (4:1) u 15. kolu Premijer lige.

"Građani" su dominaciju krunisali u 24. minutu golom Gabrijela Žezusa, a isti igrač je pogodio i u 50. na centaršut Bernarda Silve.

Uspavanku u drugom dijelu drugog poluvremena prekinuo je Rodri projektilom u mrežu Barnlija, a u finišu se upisao i Rijad Marez za 50. pogodak u Premijer ligi.

Barnli je na kraju ublažio poraz (Robi Brejdi), pa Siti ni u osmoj utakmici zaredom nije sačuvao mrežu.

Kristal Palas je bio bolji od Bornmuta (1:0, strijelac Džefri Šlup u 76), iako je već od 19. minuta imao igrača manje zbog isključenja Mamadua Sakoa.

Siti uz utakmicu više od lidera Liverpula ima osam bodova manje, a izjednačio se sa Lesterom. "Redsi" u srijedu od 21.15 dočekuju Everton, dok "lisice" (20.30) igraju sa Votfordom.