Šampionski pohod: Maneov ritam nosio Liverpul u gradskom derbiju

3927 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Liverpula, Foto: AP
Ažurirano: 04.12.2019. 23:10h

U šampionskom pohodu Liverpula nova žrtva je gradski rival Everton - 5:2 na "Enfildu" u neravnopravnom gradskom derbiju.

Bila je to 100. pobjeda Jirgena Klopa u Premijer ligi na 159. meču. Brže do 100. pobjede došao je samo Žoze Murinjo kome su bile potrebne samo 142 utakmica.

Iz drugog plana iskočili su Klopovi džokeri - Divok Origi i Đerdan Šaćiri, a "redsi" su igrali u ritmu Sadija Manea, koji je upisao dvije asistencije i gol.

U vatrometnom prvom poluvremenu, Origi je pogodio za 1:0, Šaćiri nakon sjajnog dodavanja Manea već u 17. minutu duplirao prednost.

Smanjio je Majkl Kin u 21, da bi Origi deset minuta kasnije pogodio i drugi put za 3:1.

Mane je je u 45. nakon sjajne kontre, u Liverpulovom stilu, povisio na 4:1, a Rišarlison na isteku sudijskog dodatka postigao drugi gol za Everton.

U nastavku je bilo manje uzbuđenja, konačan rezultat postavio je Vajnaldum u finišu meča.

Klopov tim je zadržao osam bodova prednosti nad Lesterom, a 11 nad šampionom Mančester sitijem.