Zeleni Real rutinski protiv Espanjola, Benzema nastavio seriju golova

Madriđani su za meč protiv Espanjola odabrali treću garniuturu dresova - prvi put na "Santjago Bernabeuu" igrali su u zelenim bojama, pruživši na taj način podršku borbi protiv klimatski promjena.
1241 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Reala, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 07.12.2019. 15:41h

Real je rutinski stigao do četvrte pobjede u nizu u La Ligi, 2:0 protiv Espanjola i tri boda više od Barselone, koja večeras igra sa Majorkom kod kuće.

Sve sigurnije djeluje Zidanov tim, koji nakon 15 kola ima samo jedan poraz, i to upravo od Majorke, 19. oktobra.

Rafael Varan je u 37. minutu krenuo u napad, a završio akciju u stilu napadača, preciznom dijagonalom sa desetak metara.

Konačan rezultat postavio je Karim Benzema, 11. golom u šampionatu - Francuz je u 79. minutu, nakon kombinacije sa Valverdeom, precizno tukao sa 12-13 metara.

Real je meč završio sa deset igrača, jer je Ferlan Mendi u 83. minutu dobio drugi žuti karton.

Madriđani su za meč protiv Espanjola odabrali treću garniuturu dresova - prvi put na "Santjago Bernabeuu" igrali su u zelenim bojama, pruživši na taj način podršku borbi protiv klimatskih promjena.

Veliki klimatski samit održava se u Madridu.