Atalanta u 93. minutu srušila Veronu, sve veća kriza u Napulju

Napolitanci nisu pobijedili već sedam utakmica u prvenstvu
695 pregleda 0 komentar(a)
Atalanta iščupala trijumf, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 07.12.2019. 20:01h

Nakon dva meča bez pobjede kod kuće Atalanta je pokazala reakciju - savladala je Veronu (3:2) i to golom u sudijskoj nadoknadi.

Trijumf je donio Albanac Berat Đimsiti, strijelac u 93, samo nekoliko minuta pošto je Verona ostala s igračem manje.

<>

Gosti su u Bergamu dva puta vodili (dva pogotka Samuela di Karminea), Atalanta se vraćala (Ruslan Malinovskij i Luis Muriel iz penala)...

Kada je izgledalo da će Verona odnijeti bod Đimsiti je volejom donio veliku radost domaćinu.

Atalanta sada uz meč više dijeli peto mjesto s Kaljarijem i ima samo bod manje od Rome, koja je u zoni Lige šampiona.

"Vučica" je sinoć u derbiju kola remizirala protiv Intera (0:0).

A Napoli nikako da prebrodi loš period.

Napolitanci su osvojili samo bod u Udinama (1:1), pa serija bez pobjede traje već sedam utakmica - još od 19. oktobra. To im je najgori niz bez trijumfa još od 2010. godine.

"Zebre" su povele u 32. minutu preko Kevina Lazanje, konačan rezultat je postavio Pjotr Zjelinski u 69.