Fulam zaustavljen: Bristol odnio bodove iz Londona, Kardif u 95. stigao do pobjede na Barnslijem

1066 pregleda 0 komentar(a)
Radost igrača Hala, Foto: Twitter.com/HullCity
Ažurirano: 07.12.2019. 18:12h

Fulam je prekinuo niz od četiri vezana trijumfa u Čempionšipu - tim iz Londona danas je na svom terenu poražen od Bristol sitija (1:2) i povećao zaostatak za vodećim Lidsom u borbi za direktan ulazak u elitu.

Bristol je poveo golom Braunhila, a prednost je duplirao Dijediju. Poraz Fulama ublažio je Kamara golom u 86. minutu meča.

Nakon današnjeg trijumfa Bristol siti se izjednačio sa Fulamom na trećoj poziciji. Obje ekipe imaju po 35 bodova.

Kardif je poslije preokreta i gola Tomlina u 95. minutu bio bolji od Barnslija. Velšani su dva puta jurili prednost gostiju, da bi na kraju uspjeli da preokrenu rezultat i dođu do tri velika boda.

Hal je - takođe poslije preokreta - bio bolji do Stouka (2:1), a ponovo je briljirao napadač domaćih Džerod Boven. On je mrežu "potersa" zatresao u 49. i 56. minutu. Ove sezone postigao je 14 golova u Čempionšipu, jedan manje od vodećeg na listi strijelaca, Aleksandra Mitrovića.

Gol za Stouk djelo je Vouksa.

Rezultati:

Hadersfild – Lids 0:2 (Alioski 50, Ernandes 78.)

Blekburn – Derbi 1:0 (Armstrong 57.)

Kardif – Barnsli 3:2 (Dijabi autogol 20, Vard 68, Tomlin 90+5. - Čaplin 17, Dijabi 48.)

Fulam – Bristol siti 1:2 (Kamara 86. - Braunhil 26, Dijediju 76.)

Hal – Stouk 2:1 (Boven 49, 56. - Vouks 7.)

Luton – Vigan 2:1 (Mekmanaman 87, 90+3 - Mur 35.)

Midlzbro – Čarlton 1:0 (Sevil 1.)

KPR – Preston 2:0 (Eze 17, 65.)

Reding – Birmingem 2:3 (Meite 45, Žoao 90+4- Morison 41, Bela 59, Alvaro 88.)

Šefild venzdej – Brentford 2:1 (Flečer 68, 73. - Mbeumo 29.)