Sevilja izgubila korak za Realom i Barsom: Samo bod sa igračem više u Pamploni

937 pregleda 0 komentar(a)
Ćićarito
Ćićarito
Ažurirano: 08.12.2019. 23:16h

Sevilja je izgubila korak sa vrhom tabele u La Ligi, pošto je remizirala u Pamploni 1:1.

Barsa i Real, uz međusobni meč manje, imaju sada po 34 boda, tri više od Andalužana

Sevilja je povela golom El Hadadija u 11. minutu, a na isteku pola sata igre Ćičaritu je sumnjivo poništen gol zbog ofsajde i to bez upotrebe VAR-a.

Osasuna je potom izjednačila igru i došla do izjednačenja pogotkom Avile u drugom minutu nadoknade poluvremena.

Ispostavilo se da je to bio krajnji rezultat, iako je u posljednjih pola sata Sevilja imala igrača više nakon isključenja Ojera, ali je u jednoj situaciji VAR bio na strani domaćina, a šanse su promašivali Ćićarito,Dabur i Oliver Tores.

Kolo je, uz het-trik Hoakina, koji je u pobjedi Betisa nad Bilbaom postao najstariji igrač kojem je to uspjelo u Španiji, obilježila i pobjeda Leganesa nad Seltom 3:2, pa je sada posljednji Espanjol, iako obje ekipe imaju po devet bodova.

Hetafe je slavio u Eibaru 1:0, a Sosijedad odigrao bez golova u Valjadolidu, pa su poravnata ta dva tima na tabeli sa po 27 bodova, bodom više od Bilbaa.