Lajpcigu jesenji tron, Cirkze je opet Bajernov džoker

Lajpcig će biti jesenji prvak ako Menhengladbah ne slavi u Berlinu sa četiri gola razlike
1124 pregleda 0 komentar(a)
Cirgze
Cirgze
Ažurirano: 21.12.2019. 20:30h

Lajpcig je jesenji prvak Bundeslige! Ekipa Julijana Nagelsmana je preokretom na "Red Bul areni" dobila Augsburg 3:1 i polusezonu je završila na 37 bodova.

Borusija Menhengladbah je remijem vez golova na gostovanju Hertti druga sa dva boda manje

Slavio je Bajern, zahvaljujući 18-godišnjaku Džošui Cirkzeu, neočekivanom džokeru Bavaraca u finišu sezone. Volfsburg je bio opasan rival, ali je Cirkze ušao u igru u 83. minutu, a dva minuta kasnije postigao drugi gol u Bundesligi.

Holanđanin, koji ima samo 18 godina, pogodio je i u srijedu, na debiju u Bundes ligi, protiv Frajburga u prvom konaktu sa loptom.

U 89. minutu Gnabri je na asistenciju Roberta Levandovskog postavio konačnih 2:0.

Bajer je slavio u gostima Majncu golom Lukasa Alarija u nadokandi, iako su "farmaceuti" od 71. minuta imali igrača manje. Isključen je Vendel.

Verder je nastavio da posrće, pa je izgubio i na gostovanju Kelnu, dok je Šalke kući remizirao sa Frajburgom 2:2. Keln je mjesto baraža za popnu lige tom pobjedom prepustio Verderu, a "jarčevi" su polusezonu završili u sigurnoj zoni