Stop za "lisice" poslije dva i po mjeseca: Siti pokazao ko je šampion

3426 pregleda 1 komentar(a)
Gabrijel Žezus pred golom Lestera, Foto: AP

Mančester siti vjerovatno neće odbraniti titulu, ali neće tek tako ugroziti reputaciju - aktuelni šampion zaustavio je seriju Lestera pobjedom na "Itihadu", 3:1.

"Lisice" su doživjele prvi poraz još od 5. oktobra, kada ih je savladao Liverpul, i nakon serije od devet mečeva (osam pobjeda i remi).

Izgledalo je da tim Brendana Rodžersa može da nastavi niz, kada je Džejmi Vardi efektno prebacio Edersona za 17. gol u sezoni.

Rijad Marez je u 32. minutu izjednačio, a Ilkaj Gindogan do poluvremena preokrenuo.

U nastavku je pobjedu timu Pepa Gvardiole ovjerio Gabrijel Žezus.

Lester je, i pored poraza, ostao najbliži pratilac Liverpula, sa deset bodova manje, a sada ima bod više od Sitija.