Mančester junajted slavio 4:1 na „Old trafordu”
2505 pregleda 0 komentar(a)
Mejson Grinvud i Markus Rašford slave gol, Foto: Beta/AP

Mančester junajted je tokom ljeta jurio 22-godišnjeg Šejna Longstafa, ali ga Njukasl nije dao.

Možda će velikan engleskog fudbala sada promijeniti ime igrača kojeg traži, ali ne i prezime, jer je dvije i po godine mlađi brat Mati opet blistao protiv „crvenih đavola”.

U prvom dijelu sezone je golom donio pobjedu „svrakama”, a sada je samo naljutio Junajted, jer je u 17. minutu donio prednost gostima na „Old trafordu”.

Tim Ole-Gunara Solskjera je ovog puta imao spreman odgovor - u 24. minutu je izjednačio Antoni Marsijal, u 36. sjajnim udarcem preokrenuo Mejson Grinvud, da bi Markus Rašford povisio na 3:1 i pokazao da je u sjajnoj formi.

Engelski napadač je ove sezone već dao 11 golova, što mu je rekord u Premijer ligi. Računajući i ostala takmičenja, trenutno je na cifri od 15 pogodaka i ispred njega su od igrača ispod 25 godina iz „liga petice” samo Timo Verner (23) i Kilijan Mbape (18).

Konačnih 4:1 je postavio Marsijal nakon velike greške igrača Njukasla.