Bod za Totenhem u Noriču, Lester se vratio pobjedama

Greške odbrane koštale Sparse, rezerve "lisica" bolje od Vest Hema
1384 pregleda 0 komentar(a)
Eriksen je pogodio iz slobodnog udarca, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 28.12.2019. 20:36h

Totenhem je postigao dva gola na "Kerou roudu" u Noriču, ali odbrana je opet "prodala" Žozea Murinja.

Kada je tako, onda ni bod nije loš - Sparsi su remizirali (2:2) i još jednom usporili u jurišu na četvrto mjesto na tabeli Premijer lige.

"Kanarinci" su poveli pogotkom veziste iz BiH Vrančića nakon očajne reakcije Fojta, Alderveirelda i golmana Gasanige, a onda je poravnao Eriksen majstorijom iz slobodnog udarca početkom drugog poluvremena.

Kada se činilo da Sparsi imaju ritam za preokret uslijedio je novi šok - 2:1 za domaćina i autogol Orijea kojeg je loptom pogodio Alderveireld...

Da ne bude sve tako crno za goste iz Londona pobrinuo se Kejn, koji je iznudio i iskoristio penal desetak minuta prije kraja.

Lester je promijenio čak devet igrača iz startne postave nakon duela sa Liverpulom i to mu se isplatilo.

"Lisice" su slavile na gostovanju Vest Hemu (2:1) i prekinule mini seriju od dva poraza.

Strijelci su bili Iheanačo i Grej, koji je kod 0:0 i promašio penal.