Džerard u delirijumu - vatreni policajci riješili probleme Rendžersa na Seltik parku

Rendžers je zahvaljujući dvojici Hrvata nakon decenije slavio na Seltik parku
3915 pregleda 0 komentar(a)
Old Firm, Foto: Jeff Holmes
Ažurirano: 29.12.2019. 16:14h

Cijelu deceniju trajala je tuga "policajaca" nakon gostovanja Keltima na Seltik parku.

Rendžersu je trebala decenija da napokon riješi Old Firm u svoju korist na terenu najljućeg rivala, Seltika u 21. kolu škotske Premijer lige.

Izabranici Stivena Džerarda su bili bolji rival, ali domaćin ima za čim da žali, naročito nakon nesmotreno skrivljenog penala Katića u 33. minutu.

Kristi je preuzeo odgovornost ali je golman Mekgregor pročitao namjeru i paradom u lijevu stranu sačuvao je gol.

Samo tri minuta kasnije Seltik park je zanijemio kada je Borna Barišić asistirao Kentu za vođstvo Rendžersa, da bi u finišu poluvremena domaće navijače obradovao Francuz Eduard.

Ipak, nakratko jer je hrvatska veza bila nezadrživa u redovima "policajaca" - Barišić je asistirao a Nikola Katić je pogodio za konačan rezultat u 56. minutu.

Pogledajte koliko je to značilo legendi Liverpula i treneru Rendžera Stivenu Džeradu:

Rendžers nakon suspenzije napokon ima ekipu da jedan od najvećih gradskih derbija učini pravim. U finalu Liga kupa na kišnom Hempden parku prije 20 dana "policajci" su dominirali, propuštali šanse čak i penal da bi trofej izgubili pobjedom Kelta iz ofsajda 1:0.

U prvenstvu se trka vodi udvoje. Seltik je lider sda dva boda više ali i utakmicom više od Rendžersa.