Realu 11. trofej u Superkupu: Atletiko pao nakon penala u Džedi

Stefan Savić je bio na terenu od 98. minuta
4246 pregleda 0 komentar(a)
Bilo je vatreno u Saudijskoj Arabiji: Svađa Savića sa Karvahalom i Kazemirom, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 12.01.2020. 22:12h

Čak 120 minuta je trajala velika borba Reala i Atletika u Džedi, na kraju je „kraljevski klub” taj koji se u Madrid vraća trijumfalno - tim Zinedina Zidana je nakon penala slavio 4:1 i 11. put u istoriji osvojio Superkup Španije.

Nije bilo golova u finalu, ali jeste šansi na obje strane, pa je pravo čudo kako je poslije 90, a onda i 120 minuta na semaforu stajalo 0:0 u petom finalu bilo kojeg takmičenja zaredom ova dva tima koje nije riješeno u regularnom dijelu.

A kada se došlo do penala, tu dileme nije bilo - Real je pogodio svaki od četiri šuta (Dani Karvahal, Rodrigo, Luka Modrić i Serhio Ramos), a „kolćonerosi” samo jedan od tri.

Precizan je bio Kjeran Tripije u trećoj seriji, promašivali su Saul Njiges i Tomas Parti...

Atletiko je šansu utakmice imao u 115. minutu, ali je vezista Reala Federiko Valverde svjesno dobio crveni karton tako što je na 20 metara od gola Tiboa Kurtoe s leđa faulirao Alvara Moratu koji je sam jurio ka kaznenom prostoru.

Ispostavilo se da je time Urugvajac i održao Real u životu, trasirao mu put ka peharu...

Crnogorski reprezentativac Stefan Savić je u dresu Atletika bio na terenu od 98. minuta, zaradio i žuti karton.

Barselona je najtrofejnija španska ekipa u ovom takmičenju (13), Atletiko je ostao na dva.