Druga senzacija: Ispao olimpijski i svjetski prvak, Mađarska ide dalje

12983 pregleda 1 komentar(a)
Detalj sa meča Mađarska - Danska, Foto: Andreas Hillergren/TT News Agency via AP
Ažurirano: 15.01.2020. 23:13h

Još jedna senzacija na rukometnom Euru - nakon Francuske, u drugu fazu nije ušla ni Danska, olimpijski i svjetski šampion.

Danci su eliminisani i prije posljednje utakmice u grupi E, protiv Rusije, jer je Mađarska pobijedila Island, rezultatom 24:18

Mađari su osvojili pet bodova, Islanđani ostali na četiri, a Danska ima jedan bod iz dva meča.

Mađarska je do pobjede za mjesto u top 12 došla furioznom igrom u drugom poluvremenu. Gubila je pet razlike u prvom dijelu, da bi serijom 11:3 u nastavku preokrenula i stekla nedostižnih četiri gola prednosti - 21:17...

Roland Mikler je imao 14 odbrana na golu Mađarske, a Bence Banhidi upisao osam golova.

U timu Islanda po četiri gola postigli su Aron Palmarson i Valur Sigurđson.