Lajpcig preokretom do pobjede i veće prednosti u borbi za Salataru

Lajpcig će nakon 18. kola ostati lider, ali sa većom prednošću u odnosu na kraj jesenjeg dijela prvenstva
780 pregleda 0 komentar(a)
Timo Verner
Timo Verner

Lajpcig je izgubio borbu u transferu Norvežanina Erlinga Halanda, ali mu ratu u trci za naslov prvaka Njemačke ide dobro.

Izabranici Julijana Nagelsmana su preokretom dobili Union Berlin 3:1, i uvećali su prednost na tabeli na pet bodova u odnosu na Menhengaldbah, koji je sinoć u premijernoj utakmici nastavka sezone izgubio od Šalkea 2:0.

Bajern, koji sjutra gostuje Herti, mogao bi pobjedom da priđe Lajpcigu na četiri boda.

Gosti su na "Red Bul areni" poveli pogotkom Marijusa Bultera u 10. minutu, nakon sjajne akcije Šveđanina Sebastijana Andersona.

Timo Verner je izjednačio u 51. minutu.

Marsel Zabicer se sjajno snašao za preokret u 57. minutu, da bi potom asistirao Verneru za kobnačnih 3:1 u 83.