Zidana više ne zanima Primera - kombinovani tim Reala izgubio od Espanjola

Francuz je na gostovanju Espanjolu izveo tim bez glavnih zvijezda, Kristijana Ronalda prije svih, dok je Karim Benzema počeo na klupi. Nije bilo ni povrijeđenih Modrića, Marsela, Krosa...
2 komentar(a)
Espanjol - Real, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.02.2018. 21:18h

Trenera Reala Zinedina Zidana više ne interesuje Primera, makar ne u onom pravom takmičarskom smislu.

Epilog - novi poraz "kraljevskog kluba", i to dramatičan, u posljednjim sekundama sudijskog dodatka (1:0).

Vezista Espanjola Đerar Moreno je u 93. minutu sačekao centaršut Serđa Garsije s desne strane, šutirao sa 12 metara i uz pomoć Varana, koga je okrznula lopta, postigao jedini gol na meču.

Maltene nije bilo vremena ni da gosti krenu s centra...

Garet Bejl, koji je igrao na poziciji najisturenijeg napadača, imao je najbolju šansu za Real u 20. minutu, dok je u preostalom dijelu meča promašivao samo Espanjol, uz jedan poništen, a regularan gol Morena u 32. minutu.

Real je ostao treći sa 51 bodom, sedam manje od Atletika i 14 manje od prvoplasirane Barselone, uz utakmicu više od dva najveća rivala.

Trka za titulu je odavno izgubljena, plasman među najbolja neće doći u pitanje, Kup je takođe prošlost, a ono što zanima Zidana i sve Madridiste jeste - revanš osmine finala Lige šampiona sa Pari Sen Žermenom narednog utorka.

"Meregnesi" imaju lijepu prednost od 3:1, stečenu na svom terenu u prvom meču.

Espanjol se popeo na 13. poziciju sa 31 bodom.

Španci igraju redovno kolo, Atletiko u srijedu dočekuje Leganes, Valensija istu noć gostuje Atletik Bilbau, dok Barselona u četvrtak igra sa Las Palmasom na Kanarskim ostrvima.