Blijeda Barselona strahovala na Ibici: Grizman spriječio čudo u 94. minutu

Antoan Grizman je bukvalno u posljednjem napadu donio pobjedu blijedim Kataloncima
4426 pregleda 0 komentar(a)
Riki Puć (Barselona) na meču sa Ibicom
Ažurirano: 22.01.2020. 22:49h

Umalo senzacija nad senzacijama svjetskih razmjera - Barselona je golom u četvrtom minutu nadoknade savladala trećeligaša Ibicu 2:1 i plasirala se u 1/16 finala Kupa Kralja.

Antoan Grizman je bukvalno u posljednjem napadu donio pobjedu blijedim Kataloncima, koji su igrali bez Mesija, ali u sasvim respektabilnom sastavu - pored Grizmana, na terenu su bili De Jong, Fati, Rakitić, Lengle, Žunior Firpo...

Da se na Ibici može dogoditi čudo najavio je Pep Kabalje, koji je u devetom minutu sa desetak metara savladao Neta.

Barselona je odigrala tragično prvo poluvijeme, sa samo jednim šutem na gol skromnog rivala.

Tek u 72. minutu Grizman je uspio da izjednači, a kada je izgledalo da će produžeco, a možda i penal rulet odlučivati putnika u 1/16 finala, Francuz je u četvrtom minutu nadoknade spriječio senzaciju...

I Real je gostovao ekipi iz treće lige - savladao je Unionistas sa 3:1.

Do 62. minuta bilo je 1:1, a tada je Gongora pogodio svoju mrežu za 1:2.

U posljednjim trenucima meča konačan rezultat postavio je Brahim Dijas.