Velika borba za Premijer ligu: Poraz Lidsa, VBA prekinuo negativnu seriju, Mitrović se oporavio i odmah postigao gol

Nakon današnjih mečeva razlika između prvoplasiranog VBA i šestoplasiranog Bristol sitija šest bodova
1973 pregleda 1 komentar(a)
Aleksandar Mitrović na današnjem meču, Foto: Twitter.com/FulhamFC
Ažurirano: 01.02.2020. 18:19h

Sudeći po dosadašnjem dijelu sezone, u Čempionšipu će se do same završnice voditi velika borba za plasman u Premijer ligu. U prilog tome govore današnji rezultati, nakon kojih je razlika između prvoplasiranog VBA i šestoplasiranog Bristol sitija šest bodova.

VBA je prekinuo niz od sedam mečeva bez pobjede u ovom takmičenju. Tim Slavena Bilića danas je na "Hotornsu" lako izašao na kraj sa Lutonom (2:0) i vratio se na čelo drugoligaškog karavana.

"Vrećice" su povele u 14. minutu, kada je Denijels zatresao sopstvenu mrežu. Konačan rezultat postavio je Adžai.

Tim iz Zapadnog Midlendsa vratio se na prvo mjesto zahvaljujući iznenađujućem porazu Lidsa od Vigana (0:1) na "Eland roudu". Gol vrijedan tri boda, Vigan je postigao u 59. minutu - Vilijams je izveo korner, lopta je zakačila Pabla Ernandesa i završila u golu.

Bio je to tek drugi trijumf Vigana u gostima ove sezone. "Latiksi" su jedina ekipa koja je od dolaska Marsela Bijelse u Jorkšir, dva puta savladala Lids na "Elandu".

Inače, tokom čitavog meča Lids je napadao, stvarao šanse, ali je mreža Maršala ostala netaknuta.

Aleksandar Mitrović vratio se u velikom stilu na teren poslije povrede. Mitrović je danas postigao gol, a Fulam je bio bolji od Hadersfilda 3:2. Tim iz Londona je nakon pola sata igre imao tri gola prednosti, da bi gosti do kraja poluvremena uspjeli da postignu dva gola i unesu neizvjesnost u meč. Ipak, u drugom dijelu mreže su mirovale, pa je Fulam nakon današnjeg trijumfa izbio na treće mjesto.

Mitrović je postigao 19. gol u Čempionšipu ove sezone i dijeli prvo mjesto na listi strijelaca sa igračem Brentforda Olijem Votkinsom, koji je danas bio strijelac na gostovanju ekipi Hala.

Notingem forest je poslije preokreta poražen od Birmingema - 2:1. "Šumari" su poveli golom Silve, da bi domaći preokrenuli golovima Hogana i Pedersena. Forest ima za čim da žali, budući da je pri vođstvu svog tima, Luis Graban promašio penal.

Vrijednu pobjedu upisao je Bristol siti. Ekipa Lija Džonsona savlada je gostima KPR, a jedini pogodak postigao je Dijediju. Nakon današnjeg trijumfa Bristol siti je na šestom mjestu, koje vodi u plej-of...

Rezultati:

Hal - Brentford 1:5 (Reja 29. autogol - Benrahma 12, 63, 85, Burke 20. autogol, Votkins 58.)

Birmingem - Notingem forest 2:1 (Hogan 42, Pedersen 74. - Silva 18.)

Čarlton - Barnsli 2:1 (Tejlor 9, Grin 45+2 - Vudro 71.)

Fulam - Hadersfild 3:2 (Rid 10, Kerni 15, Mitrović 31. - Smit-Rou 35, Munije 39.)

Lids - Vigan 0:1 (Ernandes 57. autogol)

Midlzbro - Blekburn 1:1 (Kalson 75. - Trevis 57.)

Preston - Svonsi 1:1 (Sinkler 28. - Bruster 33.)

KPR - Bristol siti 0:1 (Dijediju 16.)

Šefild venzdej - Vigan 0:0

VBA - Luton 2:0 (Denijels 14. autogl, Adžai 70.)