Napoli se budi: Nakon Juventusa, pala i Sampdorija

1664 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Napolija

Gatuzov Napoli se polako diže - nakon pobjede nad Juventusom u prošlom kolu, Napolitanci su slavili u Đenovi protiv Sampdorije, u uzbudljivom meču 4:2.

Napoli je vodio 2:0, golovima Arkadijuša Milika u 3. i Eljifa Elmasa u 16. minutu, i činilo se da ide ka laganoj pobjedi.

Samp je u igru vratio sjajni Fabio Kvaljarela efektnim volej udarcem u 26. minutu.

Domaćin je zatim i pogodio za 2:2, ali je nakon konsultacija sa VAR-om, pogodak Ramiresa poništen zbog igranja rukom Gabjadinija.

Ipak, Sampdorija je stigla do izjednačenja (Gabjadini penal), krenula po totalni preokret, ali je energiju tima Klaudija Ranijerija zaustavio januarsko pojačanje Napolija Dijego Deme sedam minuta prije kraja.

U osmom minutu nadoknade Dris Mertens je pogodio praznu mrežu, nakon što je golman Audero glavom loše ispucao loptu van svog šesnaesterca.

Napoli je još daleko od vrha, deseti je sa 30 bodova, dok Sampdorija ima deset manje...