Karleto stabilizovao Everton, Brazilci plesali na Gudisonu

Ovim trijumfom Everton je nastavio pozitivan niz - tri pobjede i dva remija u posljednjih pet kola
582 pregleda 0 komentar(a)
Rišarlison slavi gol, Foto: PA Wire

U 26. kolu Premijer lige Everton je na svom stadionu savladao Kristal Palas sa 3:1.

Everton je poveo golom Brazilca Bernarda u 18. minuti, a izjednačenje gostima donio je Kristijan Benteke (51).

Nakon izjednačujućeg pogotka Kristal Palas je opsjedao protivnički šesnaesterac, ali nije uspio da savlada Pikforda, već je kažnjen iz kontranapada.

Strijelac je opet bio brazilski fudbaler. Rišarlison je sam poveo kontranapad sa polovine terena i u 58. minutu pogodio za 2:1.

Domaćini su pobjedu potvrdili dva minuta prije kraja. Nakon kornera Rišarlison je glavom pogodio prečku, a lopta se odbila do Dominika Kalvert-Luina, koji ju je sa tri metra pospremio u mrežu.

Ovim trijumfom Everton je nastavio pozitivan niz - tri pobjede i dva remija u posljednjih pet kola, dok je Kristal Palas već sedam kola bez pobjede.