Sapata i Malinovskij donijeli tri boda "boginji" u Firenci
668 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje Sapate i Gomesa, Foto: Flashscore.com
Ažurirano: 08.02.2020. 20:02h

Atalanta je prošlog vikenda propustila priliku da iskoristi poklon Rome u borbi za četvrto mjesto, ali sada to nije željela sebi da dozvoli.

"Boginja" je pobijedila Fiorentinu na "Frankiju" 2:1 i nakon 23 kola se osamila na četvrtoj poziciji - sada ima tri boda više od "vučice" koja je sinoć kod kuće poražena od Bolonje (3:2).

Nije dobro počelo za Atalantu u Firenci, jer je na poluvremenu imala gol minusa nakon gola Federika Kjeze, ali je u nastavku sve došlo na svoje.

Prvo je Duvan Sapata izjednačio početkom nastavka, da bi trijumf potpisao Ukrajinac Ruslan Malinovskij u 72, samo osam minuta pošto je kročio na teren.

Tako je Atalanta pobijedila u Firenci prvi put još od 1993. godine.

Torinu ni promjena trenera nije donijela boljitak, pa je upisao i četvrti poraz zaredom - sada kod kuće od Sampdorije (3:1).

"Granata" je vodila od 56. minuta golom Simonea Verdija, a Đenovljani su kasnije za samo devet minuta preokrenuli pogocima Gastona Ramiresa (dva) i Fabija Kvaljarele.

Sampdorija je tako prekinula niz od tri utakmice bez trijumfa.