Šalkeu samo bod sa Paderbornom, Verder u zoni ispadanja

Šalke i Herta platili ceh međusobnom maratonu u Kupu Njemačke, Verder sve bliže Cvajti
762 pregleda 0 komentar(a)
Šalke
Šalke

U iščekivanju derbija, Bajera protiv Borusije Dortmund (18.30 h) i sjutrašnjeg odmjeravanja snaga dvije prvoplasirane ekipe, Bajerna i Lajpciga, u 21. kolu Bundeslige upravo je završeno pet utakmica.

Iznenađenje je napravio Paderborn, bodom na gostovanju Šalkeu 1:1. Domaćin je poveo golom rezervsite Kutućua u 63. minutu, a gosti su do boda došli takođe preko rezervnog igrača, Albanca Đasule u 81. minutu.

Od domaćina samo je slavio Frajburg protiv Hofenhajma (1:0), dok su sva tri boda sa gostovanja odnijeli Majnc i Union Berlin.

Majnc je iskoristio podatak da je Herta igrala 120 minuta u Kupu Njemačke protiv Šalkea samo tri i po dana ranije (Šalke slavio u produžetku 3:2), pa je slavio 3:1 u Berlinu.

Union Berlin je sa druge strane, iskoristio lošu formu Verdera da slavi na "Vezeru" 2:0. Verder je u zoni ispadanja sa 17 bodova, Paderborn je zadnji sa 16.

Volfsburg je remizirao sa Fortunom, iako su gosti vodili i imali igrača više, 1:1.