Ništa od spektakla u novom derbiju Bundeslige

Lider Bajern je remijem sa Lajpcigom u igri bez golova zadržao bod prednosti
2498 pregleda 0 komentar(a)
Nagelsman i Flik

Za razliku do jučerašnjeg derbija na Baj areni, između Bajera i Dortmunda (4:3), u današnjem odmjeravanju snaga dvije prvoplasirane ekipe na Alijanc areni nije bilo golova.

Bajern i Lajpcig su ostali na istom odstojanju na tabeli, a Bavarci i dalje drže vrh sa bodom više.

Bajern je bio neupordivo agilniji rival u prvom poluvremenu i u 40. minutu je iamo odnos u kornerima 7:0, ali tek jednu pravu šansu baš pred sedmi korner, kada je mađarski golman Peter Gulači odbio loptu nakon udarca Roberta Levandovskog.

U nastavku se osmjelio Lajpcig i gosti su najavu novog stava pkkazali već u prvom napadu u nastavku, kada je Marsel zabicer šutirao pored gola. samo tri minuta kasnije Timo Verner je izblokiramn u sjajnpoj šansi.

Gosti su bili oapsniji u tom dijelu igre, ali Verner nije bio precizan ni u 63. minutu.

Finiš je pripao Bajernu, a najbolju šansu imao je Leon Gorecka u 80. minmutu, ali je Gulači fenomenalnom odbranom spriječio domaćinov bijeg na tabeli.

I prvi duel u prvenstvu na "Red Bul areni" je završen remijem 1:1, a Juliujan Nagelsman je nakon Nika Kovača, odolio i novom Bajernovom treneru Hansiju Fliku.