Pobjede Lajpciga, Menhengladbaha i Bajera za gužvu u vrhu

Lajpcig na dan preuzeo vrh, Bajer u borbi za Ligu šampiona
817 pregleda 0 komentar(a)
Haverca traže svi najveći klubovi
Ažurirano: 15.02.2020. 20:25h

Lajpcig će, makar do sjutra i utakmice Bajerna sa Kelnom, opet biti lider Bundeslige. Lajpcig je lako nanio Verderu četvrti uzastopni poraz 3:0, pa su "zeleni" sve bliži ispadanju sa svega 17 boodva.

Lajpcig ima 45, tri više od Borusije Dortmund, a bod od Bajerna.

Klosterman i Šik su do poluvremena obezbijedili veliku prednost, a konačan rezultat postavio je Mukijele.

Borusija Menghengladbah je u Diseldorfu upotpunila sjajan niz pobjeda gostujućih ekipa (4:1). Uz utakmicu manje Menhengladbah je na svega tri boda iza Lajpciga.

Hofman je Menghengladbah doveo u vođstvo u 22. ali je Tomi izjednačio. U nastavku je Štindl sa dva pogotka obazbijedio trijumf gostiju, a konačan rezultat postavio je Nihaus.

Fortuna ima 17 bodova i u zoni je baraža za opstanak.

Volfsburg je slavio u gostima Hofenhajmu 3:2, uz het-trik Vegorsta, koji je dva prva gola postigao sa penala.

Herta je lako preboljela odlazak Jirgena Klinsmana i slavila je u gostima Paderbornu 2:1,

Kao gost je i to preokretom slavio Bajer u Berlinu protiv Uniona 3:2, golom Belarabija u četvrtom minutu nadoknade. Augsburg je remizirao sa Frajburgom.

"Farmaceuti" sjajno igraju nam startu proljeća i imaju 40 bodova.