Lampard bolji od učitelja Murinja, Čelsijev korak ka Ligi šampiona

2100 pregleda 0 komentar(a)
Olivije Žiru daje prvi gol za Čelsi, Foto: AP

Čelsi je napravio veliki korak ka plasmanu u Ligu šampiona naredne sezone - u direktnom duelu za četvrto mjesto i gradskom derbiju, tim Frenkija Lamparda je savladao Totenhem 2:1.

Lampard je ostvario slatku pobjedu protiv svog "učitelja" Žozea Murinja, od koga sada ima četiri boda prednosti.

"Plavci" su zasluženo došli do tri boda, efektnim golovima Olivijea Žirua u 15. i Markosa Alonsa u 48. minutu.

Bez Kejna i Sona, bez klasičnog napadača i golgetera, Totenhem je bio uglavnom bezopasan, baš kao i protiv Lajpciga u srijedu u Ligi šampiona.

U 88. minutu gosti su autogolom Ridigera smanjili, ali do kraja nisu ugrozili pobjedu rivala.

Meč je obilježila još jedna skandalozna odluka sudija i VAR-a da ne kazne Đovanija Lo Selsa, vezistu Totenhema, zbog faula na Aspilikuetom.