Junajted na krilima Fernandeša preskočio Totenhem, Arsenal bolji od Evertona, Gomeš se vratio na teren

"Đavoli" savladali Votford, Vulverhempton bolji od Noriča
2902 pregleda 0 komentar(a)
Fernandeš je pogodio iz penala, Foto: Flashscore.com
Ažurirano: 23.02.2020. 19:31h

Mančester junajted je pobjedu nad Čelsijem prije šest dana u Londonu potvrdio u duelu sa Votfordom.

Slavio je na "Old trafordu" 3:0 i preuzeo peto mjesto na tabeli, sa tri boda manje od četvrtoplasiranih "plavaca" i jednim više od Totenhema i Šefild junajteda.

Bruno Fernandeš je pogodio iz penala i to mu je prvi gol u dresu "crvenih đavola", a kasnije su pogađali i Antoni Marsijal i Mejson Grinvud.

Kod rezultata 1:0 je poništen i pogodak Troja Dinija, nakon što je VAR procijenio da je njemu prethodilo igranje rukom Krega Dosona.

A Vulverhempton je trijumfom nad Noričom (3:0) prekinuo niz od tri meča bez pobjede.

Diogo Žota je u 19. i 30. lansirao "vukove", a početkom drugog dijela je pogodio i Raul Himenes.

Vulvsi sada imaju 39 bodova na osmom mjestu, dva više od Arsenala, koji je na "Emirejtsu" savladao Everton - 3:2.

"Karamele" su povele u prvom minutu preko Dominika Kalvert-Luina, preokrenuli su Edvard Nketia i Pjer-Emerik Obamejang, prije nego je Rišarlison do poluvremena vratio stvari na početak.

Momenat odluke viđen je u prvom minutu nastavka - Obamejang je pogodio glavom na centaršut Nikole Pepea, pa je Arsenal došao do osmog trijumfa u sezoni.

Arsenal već 24 meča nije izgubio od Evertona u Londonu, a ovaj duel će se pamtiti i po povratku na teren veziste gostiju Andrea Gomeša.

Portugalac je prije nešto manje od četiri mjeseca doživio tešku povredu zgloba. Od tada je prošlo tačno 105 dana...