Tri crvena, 12 žutih i istorija: Galatin Imperator srušio Fener i 21 godinu kasnije

Bio je to dvoboj, kao i mnogo puta do sada kada je u pitanju najveći turski derbi, prepun incidenata i tenzija
3999 pregleda 0 komentar(a)
Gužva na meču Fener - Galata

U najvećem derbiju turskog fudbala, Galatasaraj je u gostima pobijedio Fenerbahče sa 3:1 ostvarivši prvu pobjedu na stadionu Šukru Saračoglu nakon 21 godine.

Posljednji put Galatasaraj je na stadionu najomraženijeg rivala slavio u decembru 1999. godine, rezultatom 2:1.

I tada i sada na klupi Galate bio je - Fatih Terim, popularni Imperator.

Bio je to dvoboj, kao i mnogo puta do sada kada je u pitanju najveći turski derbi, prepun incidenata i tenzija. Sudija Halil Meler je pokazao tri crvena i 12 žutih kartona produživši utakmicu čak 10 minuta.

Kod domaćina su isključeni trener Ersun Janal (67) i Deniz Turuč (85), a kod gostiju Junes Belhanda (85).

Fener je poveo u 21. minuti golom Maks Krusea iz penala, ali je Galatasaraj je u nastavku okrenuo rezultat.

Izjednačio je Rajan Donk u 40. minutu, a Radamel Falkao je golom iz penala u 81. minutu doveo goste u vođstvo.

Sve dileme oko pobjednika razriješio je Henri Onjekuru u šestom minutu nadoknade.

U samoj završnici došlo je do naguravanja igrača zbog čega je sudija u u svlačionicu poslao po jednog igrača sa obje strane, Turuča kod Fenera, a Belhandu kod gostiju.

Galatasaraj se sedmom uzastopnom pobjedom izjednačio na vrhu sa Trabzonsporom i Sivasporom sa po 45 bodova, ali Trabzon ima i utakmicu manje. Fener je ostao na šestom mjestu sa 38 bodova.